Łyżwiarstwo to specyficzny rodzaj sportu, który wybierają osoby ceniące albo walory artystyczne, albo szybkość i rywalizację. W dzisiejszym artykule zajmiemy się w szczególności tymi pierwszymi, ponieważ jego tematem będą łyżwy figurowe. Postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, na czym tak naprawdę polega łyżwiarstwo figurowe, jak dobrać sprzęt oraz gdzie najlepiej uprawiać tego typu dyscyplinę.

Jakie łyżwy wybrać?

Łyżwy figurowe

to specjalna odmiana sprzętu. Nie trzeba wspominać, że będą one znacznie różnić się od tych wykorzystywanych w łyżwiarstwie szybkim lub przeznaczonych do gry w hokeja. lyzwy figuroweŁyżwiarstwo figurowe to sport, który wymaga od zawodników dużej zwinności, precyzyjności i lekkości ruchów. To właśnie dlatego waga łyżew figurowych musi być mała, a bryła skromna. Jeśli chodzi o skomplikowane ewolucje, to nie byłby one możliwe, gdyby nie wszystkie te wytyczne. Oczywiście sprzęt dla kobiet będzie się nieco różnił od tego, przeznaczonego dla mężczyzn, aczkolwiek, jeśli chodzi o główne cechy, to będą one bardzo podobne. Warto wspomnieć również o tym, że łyżwy figurowe muszą być dopasowane. Zawiązany but powinien w pełni usztywniać kostkę, jak również nie powodować żadnych „luzów”. Jak nie trudno się domyślić jest to sport, w którym bardzo łatwo o uraz.

Gdzie jeździć na łyżwach?

Do łyżwiarstwa figurowego potrzebna jest gładka tafla lodu. Można próbować swoich sił na lodowiskach odkrytych, jednak dużo lepszym wyborem będą hale lodowe, które to zazwyczaj przygotowywane są przez specjalne maszyny. To właśnie dlatego łyżwy figurowe będą sportem popularnym głównie w miejscach, które mają tego typu zaplecze. Hale lodowe najczęściej znajdują się w miastach, w których spopularyzowano grę w hokeja. Zdarza się również, że stadiony piłkarskie są aranżowane pod lodowiska. Podczas zakupu łyżew figurowych, trzeba przede wszystkim pamiętać o sygnalizowanym już wcześniej dopasowaniu sprzętu do nogi użytkownika. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na poziom zaawansowania. Łyżwy figurowe dla początkujących będą różnić się, od tych wykorzystywanych przez olimpijczyków. Na początek warto wybrać tańszy sprzęt po to, aby sprawdzić, czy taki sport przypadnie nam do gustu i czy będziemy chcieli kontynuować przygodę. Ostatnią, ale nie mniej ważnym czynnikiem związanym z łyżwami figurowymi jest ich wygląd. Wspominaliśmy o walorach artystycznych, a te przecież są nierozłączne z pojęciem estetyki. Warto wybrać sprzęt, który będzie podobał się samemu użytkownikowi, jak również zachwyci wszystkich dookoła.