W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost popularności żłobków dla najmłodszych dzieci. Jest to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej rodziców. Powodów takiego posunięcia jest wiele. Głównie jest to spowodowane chęcią dalszej pracy oraz oszczędnością czasu. Coraz częściej zauważalny w żłobkach jest catering. Wiele placówek nie posiada odpowiedniego zaplecza kuchennego, a także ma ograniczony budżet. Sytuację utrudnia fakt, gdy do żłobka uczęszcza alergik... W tym przypadku konieczne okazuje się dostosowanie do specjalnych eliminacyjnych diet, które zalecił lekarz. Powierzenie przygotowywania jedzenia firmom cateringowym skutecznie rozwiązuje ten problem. Posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w postępowaniu z małymi alergikami. Codzienne menu opracowywane jest przez wykwalifikowanego dietetyka, dlatego rodzice nie muszą się martwić o to, że spożywane przez ich malucha pożywienie może stać się źródłem biegunek czy wysypek.

Jedzenie na miarę oczekiwań

żłobek catering

Opiekunowie przed wysłaniem dziecka do żłobka mogą odpowiednio wybrać menu dla synka lub córki. W tym przypadku obowiązuje całkowita dowolność. Można zatem zastrzec podawanie niekorzystnych składników, wykluczyć odpowiednie produkty lub dodać te, które naszym zdaniem powinny się w jadłospisie znaleźć. Wszystko w imię zdrowia dziecka. Nie ma najmniejszej szansy, że przez przypadek maluszek zje coś, co jest nieodpowiednie dla jego organizmu. Catering dla żłobka dowożony jest zawsze na czas. Podopieczni otrzymują zbilansowane posiłki trzy razy w ciągu dnia - zawsze odpowiednie podgrzane i przygotowane. Jest to śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Proporcje posiłków są dostosowane do małych brzuszków i ich apetytów - nie są za duże, ani za małe. Dietetycy dbają także o odpowiednią ilość witamin, mikroskładników, węglowodanów i białek, dzięki czemu żłobkowy catering doskonale zapewnia zapotrzebowanie energetyczne malucha na cały dzień, czego najlepszym przykładem jest oferta dostępna na stronie http://www.zielonakuchnia.org/catering-dla-zlobka/

Podobnie jak cena...

W sytuacji, gdy malec zabierany jest z placówki wcześniej, wówczas rodzice nie mają obowiązku ponoszenia opłaty za wszystkie znajdujące się w jadłospisie posiłki. Ceny oferowane przez firmy cateringowe są wbrew pozorom bardzo atrakcyjne. I z pewnością nie nadwerężą domowego budżetu. Catering w żłobku staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. To niejako standard współczesnych placówek, korzystny dla obojga stron. Rodzice nie muszą martwić się o to, co jedzą dzieci, zaś opiekunowie w żłobkach nie mają dylematów związanych z karmieniem dzieci.