Nie ulega wątpliwości, że większości z nas zależy na tym, aby zachować zdrowie i urodę na długie lata. Kluczowe jest więc przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Nie sposób jednak nie zauważyć, że nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli cierpimy na chroniczny brak czasu. Warto wówczas zainteresować się suplementami. Oczywiście nie zastąpią nam one zdrowej diety, ale mogą uzupełnić pewne niedobory. 

Jakiego rodzaju witaminy warto suplementować?

Co warto wiedzieć o suplementacji witamin?W sklepach internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju suplementów. Wśród nich znajdują się także Solgar witaminy. Jakich jednak konkretnych witamin należy poszukiwać? Na to pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy z nas może cierpieć na inne niedobory. Warto również pamiętać, że nierzadko niedobory idą ze sobą w parze. Na pewno jednak dobrze byłoby zainteresować się witaminą C, która wzmacnia odporność całego organizmu. Jej suplementacja jest ważna szczególnie wówczas, gdy często chorujemy lub jadamy małe ilości warzyw oraz owoców. Bez wątpienia witaminą godną polecenia będzie również witamina D. Witaminę tę należy w polskim klimacie suplementować całą jesień oraz zimę. Przed rozpoczęciem suplementacji, warto byłoby jednak oznaczyć poziom witaminy D we krwi po to, aby dopasować odpowiednią dawkę suplementu. Solgar witaminy obejmują również takie produkty jak witamina B12 czy K2. O suplementacji pierwszej z wymienionych witamin powinni w szczególności pamiętać weganie oraz osoby, które spożywają niewielkie ilości białka zwierzęcego. Witamina K2 jest zaś polecana osobom, które cierpią na problemy z tarczycą. 

O czym pamiętać przy wyborze witamin?

Solgar witaminy są przykładem suplementów wysokiej jakości. To właśnie po takie powinniśmy sięgać. Zawsze przed zakupem określonych suplementów upewnijmy się co do tego, że naprawdę zawierają one witaminy dobrze przyswajalne. Przestrzegajmy również wszelkich zaleceń, które znajdziemy na opakowaniach suplementów. Miejmy na uwadze zwłaszcza odpowiednie ich dawkowanie. Jeżeli jesteśmy wegetarianami lub weganami, upewnijmy się, że na etykiecie produktu widnieje informacja odnośnie tego, że suplement może być przez nas zażywany. Nie zapominajmy także o regularności. Jedynie systematyczne zażywanie suplementów może bowiem przynieść satysfakcjonujące i przede wszystkim trwałe rezultaty. W przypadku zażywania niektórych suplementów konieczne jest robienie przerw. W niektórych przypadkach bardzo pomocne może okazać się oznaczanie poziomu witamin we krwi. Nadmiar niektórych witamin może być bowiem bardziej szkodliwy niż niedobór.