Gdy pojawia się ból, nie należy od razu kłaść się na sztywnych igłach. Wystarczy właściwie dopasowana mata do akupresury, jaka pomoże w bólach kręgosłupa, szyi, rwie kulszowej lub zrobi masaż pełnego ciała. Istotne jest natomiast to, iż mata nie zastąpi konsultacji u lekarza oraz dokładnej oceny, tymczasem z pewnością będzie wspomagać mechanizm leczenia. Mata do akupresury zapewnia swobodne wykorzystywanie masażu w domu. W ostatnim okresie szczególnie znana jest mata akupresurowa Lyapko.

Sprawdzona mata akupresurowa

Mata akupresurowa Lyapko to artykuł, jakiego rozpoznawalną właściwością jest ogromna powierzchnia działania, dzięki czemu ma on zwiększoną skuteczność leczniczą. Zabiegi robione z zastosowaniem tak ogromnej maty są zabiegami wszechstronnymi wyróżniającymi się niezwykle dużą skutecznością w terapii dolegliwości i uszkodzeń aparatu ruchowego takich jak: rwa kulszowa bądź barkowa, wszystkie zmiany zwyrodnieniowe stawów, bóle mięśni, innego typu stany pourazowe, oraz chociażby depresja oraz przesadny lęk.

Co należy wiedzieć?

Czym jest mata akupresurowa Lyapko?Mata akupresurowa Lyapko może być częściowo złożona, lub także zwinięta, żeby powstała z niej poduszka, na jakiej ułożymy kark czy którąś spośród kończyn. Zupełnie rozwinięta na równym podłożu, stanie się za to sprzętem czynnie masującym plecy, brzuch bądź klatkę piersiową, jeśli jedynie delikatnie się na niej ułożymy. Mocny nacisk, chociaż dla młodych może się wydawać ciężkim do przyjęcia wyzwaniem, podnosi ukrwienie konkretnych miejsc własnego ciała.

Polecane jest wykorzystywanie artykułu każdego dnia, co winno przynieść najlepsze efekty. Leżenie na plecach jest świetną pozycją gdyż nerwy promieniują od kręgosłupa do pełnego ciała. Mata ma około 9 tysięcy punktów wspomagających przepływ krwi do zakresów kontaktowych obniżając rozciągnięcie nerwowe. Po wykorzystaniu potrzebne jest nie obciążać się ogromnym wysiłkiem, żeby efekty były lepsze. Mata może być oczyszczana ręcznie w gorącej wodzie przy wykorzystaniu delikatnego środka czyszczącego.

Jak korzystać z maty?

Połóż matę akupresurową Lyapko na delikatnej podstawie (łóżko, materac, kołdra) i subtelnie połóż się. Można również opierać się na iplikatorze postawionym na delikatnym oparciu siedzenia, w ciągu 1-2 godz. we współzależności od stanu oraz uznania pacjenta. W pierwszych minutach poczujesz lekki ból – jest to natomiast zwykłe uczucie, jakie po chwili przechodzi. Zaczerwienienie skóry jest typowym symptomem przy wykorzystywaniu iplikatora, również nie musimy się nim przejmować.