Plecaki sportowe to nieodłączny element wyposażenia każdego sportowca. Tego typu sprzęt pozwala zabrać ze sobą wszystko, co potrzebne podczas treningu lub zawodów sportowych, gwarantuje również odpowiednio dużą ilość miejsca na sportowe wyposażenie. Dzięki temu nic się nie gniecie, nie brudzi i nie niszczy.

Jak powinien wyglądać porządny plecak dla triathlonisty?

 Profesjonalny plecak triathlonowy to jedna z wariacji klasycznego plecaka Plecak triathlonowysportowego. W odróżnieniu od klasycznych plecaków mieści on w sobie przestrzeń zarówno na sprzęt suchy, jak i sprzęt mokry. Tego typu plecaki standardowo wyposażone są zatem w specjalną wodoszczelną komorę, w której powinna zmieścić się pełna pianka z neoprenu oraz inne zamoczone podczas treningu akcesoria – czepek, rękawiczki czy skarpetki neoprenowe oraz ręcznik. Zewnętrzna, wodoszczelna komora plecaka triathlonowego powinna izolować to, co mokre od tego, co suche. W wewnętrznej komorze znajduje się miejsce na pozostałą odzież treningową/startową, a zatem na koszulki i spodenki do biegania, na kompletne kostiumy kolarskie, a także na buty. Wiele profesjonalnych plecaków triathlonowych ma również oddzielną przestrzeń – dodatkową kieszeń na laptopa lub inny, wartościowy sprzęt elektroniczny. Takie kieszenie są usztywniane, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanej w ich wnętrzu elektroniki. Plecak triathlonowy standardowo powinien być również wyposażony w dodatkowe, zewnętrzne uchwyty na bidony i pomniejsze kieszonki, w których można przechowywać różnego rodzaju drobne akcesoria przydatne podczas treningu lub zawodów sportowych, na przykład batony energetyczne, frotki, czapki z daszkiem i wiele innych.

Specjalistyczne plecaki i torby dla triathlonistów

Osoba uprawiająca triathlon, prócz klasycznego, maksymalnie pojemnego plecaka z komorą suchą i mokrą, może zaopatrzyć się również w dodatkowe torby i plecaki do zastosowań bardziej specjalistycznych. Przykładem takiego sprzętu może być rowerowy plecak triathlonowy, stworzony z myślą o treningu kolarskim, posiadający odpowiednie wyprofilowanie, które gwarantuje większy komfort podczas jazdy rowerem z plecakiem na plecach. Specjalistyczną wersją triathlonowej torby może być tekstylna lub plastikowa walizka na rower – niezwykle przydatne wyposażenie, gdy chcesz zabrać rower w podróż lotniczą. W sprzedaży znajdziesz również niezwykle lekkie, dobrze wentylowane plecaki biegowe, stworzone z myślą o osobach przygotowujących się do biegów na długich dystansach, z pojemną komorą na bukłak, z miejscem na bidony i batony/żele energetyczne.