Od pewnego czasu noszenie kasku na stoku nie jest już równoznaczne z poczuciem wstydu, a wręcz przeciwnie - jest utożsamiane z modą. Choć w naszym kraju obowiązek jeżdżenia w kasku mają dzieci do 16 roku życia, to w większości krajów Europejskich jest on koniecznością w przypadku wszystkich uczestników zimowego szaleństwa. Trzeba pamiętać, że kask choć jak najbardziej fikuśny ma spełniać jedną najważniejszą funkcji, a mianowicie ma chronić naszą głowę przed urazem w trakcie jakiegokolwiek wypadku na stoku. Jak zatem wybrać kask narciarski?

Kaski narciarskie – jak dobrze kupić?

Przed kupnem kasku powinieneś zadać sobie kilka pytań, aby zakup był w stu procentach udany. Jak dobrym narciarzem jesteś? Jeśli dopiero zaczynasz to nie potrzebujesz kasku przeznaczonego dla profesjonalisty. Kupowałeś już kaski narciarskie? Dla kogo kupujesz kask? - Dla osoby dorosłej czy dla dziecka? Tu kryteria też są całkiem inne. A więc najlepiej swoje pierwsze kroki skierować do specjalistycznego sklepu z asortymentem sportowym, gdyż masz największą szanse, że trafisz na ludzi znających się na swojej pracy i którzy pomogą dobrać Tobie lub Twojemu dziecku odpowiedni kask. Warto zainwestować w kask znanego producenta gdyż ma on szereg atestów. Nie można tego powiedzieć o kaskach z hipermarketów, które bywają ciężkie i niewygodne, ale za to bardzo kusza nas niską ceną.

Pamiętaj że na ochronie nie ma co oszczędzać.

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasku jest to jak on leży na głowie. Kask powinien być dokładnie dopasowany, tak aby wykluczyć ruchy kasku na głowie, ale jednocześnie, aby nie powodował dyskomfortu. Kasi narciarskie mają nas chronić i to ich główna zasada - nie wybieraj kasku kilka rozmiarów za dużego tylko dla tego, że podoba Ci się jego kształt czy kolor.

Kaski narciarskie – dla dziecka

Ochrona głowy naszych pociech powinna być naszym priorytetem, w tym segmencie powinniśmy szukać kasków jak najlżejszych z miękką i wygodną wyściółką oraz tak samo miękką osłonką paska zapinanego pod brodą. To ważna kwestia, aby nie zniechęcić dziecka do kasku i oszczędzić sobie kłótni o noszenie go na stoku. Nie ma też sensu kupowanie kasku na zapas - kask narciarski ma być dobry na sezon w którym dziecko jedzie na narty, a nie na 3 następne. Warto się zorientować i rozejrzeć, a może uda się kupić dobry używany kask. Zbyt duży kask może nie zadziałać tak jak powinien, a nawet być zagrożeniem dla dziecka. Tak więc zakup kasku nie musi być drogą przez mękę. Udając się do dobrego sklepu możesz przymierzyć kaski narciarskie różnych firm oraz sprawdzić różne ich rodzaje. Mając dobrze dobrany kask, będziesz na pewno o wiele bezpieczniejszy na stoku, więc zostaje Ci się tylko cieszyć z zimowego szaleństwa.