Gryf łamany to jedna z tych rzeczy, które obowiązkowo znajdują się na wyposażeniu każdej siłowni. Jest to element wprost niezastąpiony przede wszystkim dla tych osób, które chcą jak najskuteczniej rozwijać dobry wygląd mięśni górnej części ciała. Na rynku można znaleźć różnorodne gryfy tego typu. Najczęściej gryf łamany wygięty jest pod kątem 45 lub 30 stopni. Takie wygięcie nie jest przypadkowe, wprost przeciwnie, jest to działanie celowe. W przypadku, gdy gryf jest wygięty, mięśnie pracują w całkiem odmienny sposób niż w sytuacji gdy ktoś ćwicząc decyduje się na zastosowanie gryfu prostego. Zaletą, której nie można nie zauważyć jest także to, iż stosowanie podczas ćwiczeń gryfu łamanego w bardzo dużym stopniu zmniejsza obciążenie nadgarstków oraz dłoni, dając znacznie lepsze efekty ćwiczenia samych mięśni. Podczas ćwiczeń z tym gryfem należy całkiem inaczej ułożyć ręce i dłonie, tym samym w zupełnie odmienny sposób wpływając na mięśnie. gryf łamany

Jak używać właściwie?

Gryf łamany, w przeciwieństwie do prostego niezbyt dobrze utrzymuje się na ramionach, tym samym ćwiczenia takie jak przysiady z obciążeniem czy podobne wykonuje się przy wykorzystaniu gryfu prostego. Krótki gryf łamany to idealny sposób na to, aby ćwiczyć mięśnie stosując krótkie hantle z odpowiednio dobranym obciążeniem. Aby ćwiczenia były jak najbardziej efektywne dobór gryfu o odpowiedniej długości jest tak samo istotny jak dobór właściwego obciążenia. Wielu sportowców, którzy muszą dbać o dobrą kondycję mięśni górnej części ciała w czasie jednego treningu stosuje ćwiczenia z zastosowaniem gryfu prostego jak też łamanego.  To znacznie zwiększa efektywność treningów a efekty są nie tylko o wiele szybciej widoczne ale także przede wszystkim znacznie trwalsze. Przekłada się to na znacznie większą wytrzymałość mięśni.

Rozbuduj swój trening!

W siłowni dzisiaj bez problemu można znaleźć wiele różnorodnych gryfów łamanych, co umożliwia wybranie idealnych do przeprowadzanego właśnie treningu.  Zazwyczaj gryfy kupowane są w kompletach razem z odpowiednio dobranym do nich obciążeniem, aby dzięki temu była pewność że całość będzie tworzyć idealne akcesoria treningowe. Obciążenie na gryf łamany zakłada się tak samo jak na gryf prosty, zazwyczaj stosuje się zaciski podtrzymujące obciążenie na miejscu. Bez problemu także zazwyczaj można stosować obciążenie zamiennie, nakładając je tak samo na gryf prosty jak i łamany. Ważne jest jednak dobranie właściwego ciężaru, ponieważ może się okazać, że w przypadku ćwiczeń z gryfem łamanym musi być ono mniejsze niż przy gryfie prostym.