W czasach kiedy wszyscy dbają o swoje ciała, ćwicząc i zdrowo się odżywiając, bieganie nieprzerwanie jest najprostszym i najtańszym sposobem na aktywność fizyczną. Kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z tym sportem, nie musimy przejmować się żadnym specjalistycznym sprzętem, ale wraz z upływem kolejnych kilometrów warto zaopatrzyć się w bardziej profesjonalne obuwie i odzież, jak chociażby koszulki kompresyjne.

Czym jest odzież kompresyjna?

koszulki kompresyjne

To nic innego jak specjalistyczna odzież przeznaczona dla osób, które biegają i uprawiają inne rodzaje aktywności fizycznej. Wykonana ze wyspecjalizowanych materiałów pomaga zachować odpowiednią sylwetkę, a także dba o gospodarkę wilgocią. Tkaniny używane w takiej odzieży pozwalają na sprawne odprowadzanie potu, a dodatkowo schną szybciej niż nasze codzienne ubrania. Co więcej, nie pozwalają one na wychłodzenie organizmu, dzięki czemu możemy z nich korzystać nawet przy niższych temperaturach, czy podczas silniejszych wiatrów. Koszulki kompresyjne to ogromna pomoc dla naszych mięśni. Kompresja bowiem to nic innego niż ucisk. A ten odpowiednio rozłożony na naszym ciele pozwala na uzyskanie lepszych wyników przy jednoczesnym odciążeniu wybranych partii ciała. Używając koszulek kompresyjnych, zmniejszamy ryzyko występowania bólów. Co prawda sport to zdrowie, ale tylko wtedy, gdy podchodzimy do niego z głową.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając koszulkę kompresyjną, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze warto ocenić się, czy jest to produkt dla nas. Osoby mające za sobą już trochę kilometrów i dla których bieganie jest ważną częścią życia, zdecydowanie powinny pomyśleć o zakupie takiej koszulki kompresyjnej. Konsekwencją braku odpowiedniego dbania o swoje ciało jest niestety najczęściej zawieszenie, a czasem nawet całkowite przerwanie treningów. Koszulki kompresyjne, o czym warto pamiętać, są niezwykle obcisłe, niczym druga skóra. Z jednej strony pozwala to na maksymalne wykorzystanie ich właściwości, z drugiej jednak sprawia to, że widoczne są wszelkie mankamenty ciała. Ale tylko dzięki temu możliwe jest wykorzystanie wpływu kompresji, a to oznacza lepsze krążenie, a więc i dotlenienie mięśni. Jest to więc idealny wybór dla osób, które zaczynają poważniej myśleć o swojej aktywności fizycznej i chcą z jednej strony poprawiać swoje wyniki, a z drugiej zadbać o komfort biegania, ale przede wszystkim, które pragną odpowiednio zadbać o woje ciało i uchronić się przed przeciążeniem mięśni czy mikro urazami. Koszulka kompresyjna jest nieocenioną pomocą i ułatwieniem dla każdego biegacza.