Stworzenie domowej siłowni nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy zaledwie kilka sprzętów, aby skutecznie zadbać o swoje ciało. Ja już stworzyłem swój własny kącik do ćwiczeń. Zdobyte w tej materii doświadczenie pozwoliło mi wyodrębnić 5 sprzętów, które będą doskonałym wyposażeniem każdej prywatnej siłowni.

Orbitrek

Najtańsze modele można kupić już za kilkaset złotych (używane jeszcze taniej). Jest to urządzenie, które wzmacnia mięśnie nóg i pomaga w szybkim tempie zgubić zbędne kalorie. Orbitrek pomaga również dobrze wymodelować łydki, uda, a przy tym doskonale sprawdza się w ćwiczeniach w typie cardio. Treningi w tym przypadku są równie skutecznie jak bieg narciarski.

Stepper

Zajmuje bardzo mało miejsca, można go schować do szafy lub pod łóżko. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają niewielki pokój. Stepper jest niczym intensywne schodzenie po schodach, ale lepiej modeluje sylwetkę. Przyspiesza spalanie tłuszczu i trenuje niemal wszystkie mięśnie. Szczególnie polecam go osobom, które skupiają się na udach, pośladkach, łydkach. Steppery mogą posiadać także dodatkowe linki, dzięki którym wzmocnimy również mięśnie ramion.

Ciężarki

Hantle są małe, można je schować w szafie, pod szafą, łóżkiem, a nawet trzymać na parapecie – wymarzony sprzęt do małych mieszkań. Ciężarków można używać do kształtowania całego ciała – od ramion, przez pośladki, aż po łydki. Dla początkujących polecam hantle o wadze około 0,5 kg. Ciężar można stopniowo zwiększać aż do 5 kg. W przypadku treningów siłowych niezbędne będą ciężarki o różnej masie.

Skakanka

Trudno o mniejszy sprzęt w swojej mini siłowni. Wbrew pozorom, ta niepozorna „zabawka” jest doskonałym narzędziem do wyrobienia kondycji oraz wzmocnienia mięśni nóg, brzucha i ud. To także trening refleksu.

Twister

Mały, lekki i prosty w obsłudze. Poprawia kondycję oraz pomaga wyćwiczyć mięśnie skośne brzucha. Polecam szczególnie paniom, które chcą stracić kilka centymetrów w talii. Twister można zabierać ze sobą w podróż lub na wypad rowerowy za miasto czy do parku.