W dobie rozwijającej się architektury oraz nowoczesnych trendów wiele osób podejmuje decyzję, nie tylko o aranżacji swojego nowego mieszkania, ale także o jego przebudowie. Na rynku istnieje wiele pomysłów, które z pewnością będą pasowały do naszej wizji wystroju. Wiele osób źle się czuje w typowych i klasycznych pomieszczeniach. Tu przychodzi z pomocą styl loftowy, który jest idealny dla tych, którzy lubią tylko i wyłącznie minimalizm.  

Co to jest styl loftowy?

Fabryczny wystrój mieszkaniaJest to pojęcie, które do Europy, jak wiele innych rzeczy trafiło znad oceanu. Już w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku firmy w Nowym Jorku zaczęły zmieniać swoje siedziby i przenosić produkcję. Dzięki temu wiele budynków stało zupełnie pustych. Do nich zaczęli sprowadzać się ludzie, którzy otwierali swoje pracownie. Spowodowane to było tym, że takie miejsca oferowały bardzo niski czynsz i opłaty, czym zachęcały osoby o niższym statusie materialnym. Loft ma się cechować prostotą oraz przede wszystkim minimalizmem. Bez zbytecznych przedmiotów w środku. Ponad to możemy mieszkanie wyremontować w wersji łagodnej, czyli po prostu stylizowane na industrializm, gdzie postawimy np.: lampy loftowe. Drugą opcją jest zaaranżowanie tego w wersji cięższej, które charakteryzuje się przestrzenią typowo postindustrialną. To co ważne i warte podkreślenia, to fakt że wnętrze, będzie zbudowane np.: cegły, drewna, czy betonu. Tym sposobem idealnie wkomponują się antresole, a także wspomniane oświetlenie.

Stylizacja mieszkania

Obecny rynek oferuje wiele możliwości przerobienia swoich czterech ścian. Lampy loftowe to tak naprawdę tylko początek ofert. Nasze mieszkanie można naszpikować wieloma przedmiotami, jak np.: meblami, czy ceglaną charakteryzacją ścian. Jednakże, jeśli nie jesteśmy przekonani do tego stylu to warto zacząć od czegoś  mniejszego. Lampy loftowe będą prawdopodobnie przypominać wystrój dawnych czasów, taki idealny dla fabryki. W końcu styl industrialny ma być surowy, który nie pochłania za dużo miejsca. Warto zauważyć, że znikną nam chociażby tzw. meblościanki, a okna zaczną dostarczać więcej światłą do naszego wnętrza. Tak przede wszystkim pracowali ludzie w dwudziestym wieku. Meble mają być bez zbytecznych wzorów, a najlepiej by nosiły ślady użytkowania lub były nadszarpnięte przez owady.

Styl loftowy to przede wszystkim coś, co nigdy nas nie ograniczy. Wersji minimalistycznych mamy obecnie dużo, dzięki czemu możemy dopasować nasze mieszkanie zgodnie z naszymi potrzebami. Warto pamiętać, że nic nas tu nie zatrzymuje. Może z wyjątkiem naszej wyobraźni, gdzie aktualnie postawić lampy loftowe.