Dla każdego z nas zdrowy sen powinie mieć ogromne znaczenie. Czasami jednak popełniamy wiele błędów i na własne życzenie nie wysypiamy się odpowiednio. Co ciekawe odpowiedzialna za to może być błędnie dobrana poduszka.

Jaką poduszkę wybrać?

poduszka ergonomicznaNa pewno powinniśmy zdecydować się na poduszkę ergonomiczną. Poduszka ergonomiczna zapewnia nam ułożenie właściwe kręgosłupa w nocy, podczas snu. Sen jest jedną z czynności podstawowych życiowych każdemu człowieka. Przeznaczamy na niego niemal 1/3 całej dobry. Dlaczego musimy zapewnić ciału efektywny jak i także właściwy wypoczynek. Poduszka ergonomiczna musi być używana, jeśli po wyjściu z łóżka mamy zdrętwiałą szyję czy też skarżymy się na różnego rodzaju bóle. Powinien to być dla nas znak, że śpimy na poduszce źle dobranej.

Czym się różni od poduszki zwykłej?

Na pewno poduszka ergonomiczna znacznie się różni od takiej zwykłej twardością. Te puchowe oraz miękkie nie zawsze się sprawdzają. Szczególnie gdy nam dokuczają bóle kręgosłupa. Medyczne produkty są wykonane ze specjalnej pianki, która pamięta kształt. Dopasowują się zatem automatycznie do osoby na niej leżącej. W kolejnym kroku wracają do kształtu już pierwotnego. Niektóre z modeli są zalecana jako odleżynowa praktyka dla osób, które unieruchomione są przez dłuższy czas.

Jak na takiej poduszce spać?

Ergonomiczna poduszka powinna być zawsze dobrana pod konkretne dolegliwości. Czasami gdy po kilku nocach spanie na tej poduszce nie przynosi oczekiwanych skutków, to jest znak, że poduszka ta została błędnie dobrana. Czasami jest to kształt niewłaściwy czy też po prostu rozmiar. Wariantów, pod którymi poduszki występują jest naprawdę wiele. Na opakowaniach najczęściej wszystkie niezbędne dla nas informacje się znajdują. Znajdziemy nawet na rynku poduszki, które są przeznaczone dla osób śpiących nawet na brzuchu. W wielu specjalistycznych sklepach możemy liczyć na poradę, np. tutaj https://omedika.pl/poduszki-ergonomiczne-c248.html. Gdy w temacie tym jesteśmy "zieloni" to tak naprawdę pomoc ta okaże się naprawdę wielka. Co ciekawe gdy nie będziemy zadowoleni ze spania na danej poduszce w wielu sklepach można ją zwrócić i wymienić na taką, która w końcu spełni wszelkie nasze oczekiwania. Czego zatem chcieć więcej? Jak najbardziej wcześniej czy też później uda nam się dobrać poduszkę idealną i nie będzie nas już po nocce bolało. Wyśpimy się i na pewno będziemy mieli więcej sił oraz energii na cały zaczynający się właśnie dzień. Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego scenariusza.