Miłośników bezpośredniego obcowania z naturą stale przybywa, w związku z czym osób, które wybierają się na wędrówkę po lasach, również z każdym rokiem jest więcej. Taka wędrówka po lesie to doskonała okazja do wewnętrznego wyciszenia, pooddychania świeżym, wolnym od smogu powietrzem, czy do popracowania nad kondycją fizyczną. Marsz w nierównym, najlepiej lekko pofałdowanym terenie to wyzwanie dla organizmu i dobry sposób na trening fizyczny. Na wędrówkę po lesie warto jednak odpowiednio się ubrać – najlepsza będzie odzież sportowa lub specjalistyczna odzież trekkingowa. Dzięki temu maszerowanie będzie wygodniejsze i bardziej bezpieczne.

Jakie ubrania do lasu?

odzież sportowa na siłownie w sklepie armour.plNasz ubiór dostosowujemy oczywiście do aktualnej pory roku, ale nawet latem do lasu najlepiej założyć spodnie z długą nogawką. Mogą być to klasyczne dresy z kategorii odzieży sportowej, jak również bardziej profesjonalne spodnie trekkingowe, ze specjalnymi wzmocnieniami w okolicach nogawek i kolan. Te drugie spodnie są zwykle nieprzemakalne, dlatego sprawdzą się również wówczas, gdy przyjdzie nam chodzić po lesie w czasie deszczu lub bezpośrednio po opadach. Spodnie z długą nogawką chronią nogi przed porysowaniem przez gałęzie, a do pewnego stopnia minimalizują również liczbę ukąszeń owadów, takich jak kleszcze czy komary. Klasyczna odzież sportowa będzie dobrym wyborem zwłaszcza latem, gdy jest ciepło i szukamy lekkich rzeczy dobrze dopasowanych do ciała, które nie będą krępowały naszych ruchów i w których nie będziemy się zanadto pocić. Gdy na wędrówkę po lesie wybieramy się w chłodniejszej porze roku, niezastąpionym ubraniem będzie ciepła bluza sportowa lub nieprzemakalna kurtka trekkingowa.

Jakie buty do lasu?

Odpowiednio dobrana odzież sportowa to nie wszystko. Podczas pieszej wędrówki równie ważne, jak ubranie, są noszone przez nas buty. Te powinny chronić od nierówności terenu – powinny mieć grubszą podeszwę z protektorem, a także od wilgoci – najlepiej szukać butów z membraną. Wybierając buty, warto również dobrać do nich odpowiednie skarpetki. Najlepszym wyborem będą skarpety z tkanin, które chronią przed nadmiernym poceniem się stóp w butach i które minimalizują ryzyko powstawania na stopach odcisków.