Marzysz o pięknej sylwetce oraz delikatnie podkreślonych mięśniach, ale krępujesz się wyjść na siłownię i obnażyć swoje niedoskonałości światu? Może nie chcesz wydawać pieniędzy na karnet na siłowni oraz za wynajęcie własnego trenera personalnego? Nie przepadasz za treningiem na dworze, ponieważ każde przebiegnięcie, chociażby dwóch kilometrów, kończyło się tygodniowym zwolnieniem od lekarza? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, jakim jest trening, który będziesz mogła wykonać we własnych czterech ścianach. Nie ważne gdzie chcemy osiągnąć dany cel, ważne jest dążenie do niego krok po kroku oraz ciągła motywacja, która będzie nam towarzyszyć nawet w najgorszych chwilach. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka przyborów oraz akcesoriów, które z pewnością przydadzą Ci się podczas wykonywania ćwiczeń w domu.

Podczas rozciągania

ciężarki do ćwiczeńTak jak i rozgrzewka, rozciąganie jest bardzo istotnym elementem. Niezbędnym elementem do rozciągania w domu będzie mata do ćwiczeń. Dzięki niej będziesz mogła przenosić się z pokoju do pokoju, gdzie wygodnie będziesz mogła odbywać każde swoje ćwiczenie. Poza tym jest to o wiele wygodniejsza propozycja od twardej, zimnej podłogi. Świetnym przyrządem do rozciągania może okazać wałek do masażu, którym rozluźnisz pospinane mięśnie swojego ciała. Wałek również umożliwia aktywowanie oraz rozgrzanie mięśni, dzięki czemu później łatwiej będzie nam wykonywać dany zakres ruchu w poprawny sposób.

Trening rąk

Po odbytej rozgrzewce oraz rozciąganiu, pora na trening. Chcąc podkreślić swoje mięśnie rąk, pleców czy barków, sprawdzą się ciężarki do ćwiczeń, które możesz zakupić w każdym sklepie sportowym. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ćwiczeń z obciążeniem, polecamy ciężarki do ćwiczeń od 0,5 -3 kg. Taka waga ciężarków będzie optymalna na samym początku, aby nie zrobić sobie krzywdy w postaci niechcianych kontuzji. Jeśli chcesz iść na łatwiznę i pragniesz wykorzystać obciążenie, które znajdziesz u siebie w domu, polecamy wykorzystanie butelek z wodą. Sprawdzą się równie dobrze, jak ciężarki do ćwiczeń z profesjonalnego sklepu sportowego.

Trening nóg

Aby podkreślić nogi oraz subtelnie je wyrzeźbić, polecamy zakup steppera, który świetnie angażuje wszystkie mięśnie nóg. Będzie też idealnym przyborem do ćwiczeń tanecznych, na który wraz z rytmem muzyki będziesz wchodziła według ustalonej choreografii. Oprócz steppera polecamy Wam inne podwyższenie, które posiadacie w swoim domu i nada się do takiego typu ćwiczeń. Polecamy również gumę do rozciągania, która również sprawdzi się nie tylko przy ćwiczeniach naszych nóg, ale i dla mięśni całego ciała.