Palenie shishy to ostatnio coraz modniejszy sposób spędzania wolnego czasu. Moda na tego typu rozrywkę przybyła do nas z krajów arabskich i na dobre zadomowiła się w polskich barach, jako dodatkowa atrakcja dla odwiedzających. Palenie z shishy jest niezwykle łatwe, ponieważ wymagana jest tylko smakowa melasa albo specjalne kamyki do shishy. Popularność fajek wodnych przełożyła się bardzo szybko na zachowania konsumenckie, ponieważ obecnie zwolennicy często kupują zestawy na własność i palą shishę w domu dla relaksu lub podczas spotkań ze znajomymi.

Rodzaje kamieni do shishy

Jeśli chodzi o kamyki do shishy, to mogą być to specjalne kamienie węgielne, które kładzie się na cybuchu, który jest nabity tytoniem oraz przykryty filią aluminiową tak, żeby żar nie stykał się z nim bezpośrednio i nie przypalał tytoniu, albo aromatyzowane kamyczki parujące. W pierwszym przypadku kamyki do shishy to specjalne węgle wulkaniczne, nasączone gliceryną. Trzeba zaznaczyć, że w podczas produkcji węgielków do minimum ogranicza się substancje szkodliwe, a wszystko po to, aby użytkownicy mogli w pełni cieszyć się z palenia. Należy jednak wspomnieć, że na rynku dostępne są także aromatyzowane kamyki do shishy, które posiadają nieco inne przeznaczenie niż te opisane powyżej. W tym przypadku materiał nasączony jest specjalnym aromatem i pełni funkcje tożsamą, co tytoń. Takie zastosowanie pozwala wyeliminować proces spalania, ponieważ kamyki do shishy działają na zasadzie odparowywania.

Zdrowsza alternatywa dla palenia

Podczas palenia kamyków do shishy nie pochłaniamy żadnych substancji smolistych, a gliceryna, którą są nasączone odparowuje w nieszkodliwy sposób. Warto dodać, że kamyki do shishy nie zawierają również ani grama nikotyny. To właśnie z tego powodu są idealnym wyborem dla osób niepalących, które nie mają ochoty wdychać szkodliwych substancji, które zawiera tradycyjna melasa wykorzystywana w shishy.

Intensywny smak i zapach

Aromatyzowane kamyki do shishy są nasączone intensywnymi substancjami, które powodują, że podczas palenia użytkownik doznaje walorów smaku oraz zapachu wybranego wariantu. Warto dodać, że kamyki do shishy takie jak np. Shisharoma, są zdatne do ponownego użytku, co również działa na korzyść kupującego, ponieważ palenie staje się bardzo ekonomiczne. Jeśli chodzi o sposób użycia kamyków do shishy, to jest on bardzo podobny do tego, wykorzystywanego podczas palenia melasy. Kamyki wkłada się do cybucha, nakłada folię aluminiową z dziurami, a na szczycie umieszcza rozżarzony węgielek, o którym była mowa na początku tego artykułu. Palenie shishy z wykorzystaniem kamyków tego typu jest bardzo proste i pozwala na moc doznań, które nie będą okupione szkodliwymi substancjami.