Na świecie bezapelacyjnie królują dwa gorące napoje, herbata i kawa. W przypadku pierwszego z nich każdy zdaje sobie sprawę zdaje sobie z różnorodności wariantów, w jakich jest dostępna. Nawet w niezbyt dużym sklepie znajdziemy zarówno klasyczną czarną, jak i bardzo modną w ostatnim czasie zieloną, często można spotkać także rozmaite owocowe. Wielu osobom wydaje się, że z kawą sprawa jest znacznie prostsza i jedyny podział, jaki może wyróżnić to na sypaną i rozpuszczalną. Warto, aby każdy kawosz poznał kawę w saszetkach i dowiedział się o jej dobroczynnych właściwościach dla naszego organizmu.

kawa w saszetkachPoznawaj na nowo

Dla wielu osób kawa w saszetkach kojarzy się wyłącznie z wariantem instant dostępnym na stacjach paliwowych czy kupowanym na wyjazdach wakacyjnych. Różnorodność tego typu produktów dostępnych na rynku jest znacznie większa i z pewnością zaskoczy niejednego. Na popularność, którą zaczyna się cieszyć kawa w saszetkach w znacznym stopniu wpłynęła popularyzacja zdrowego trybu życia. Sklepy z ekologiczną żywnością nie stanowią wyłącznie ciekawostki, lecz można je bez problemu spotkać w swojej okolicy. Wśród oferowanych produktów znajduje się także zdrowa kawa w saszetkach o bardzo rozmaitym pochodzeniu. Najbardziej znanym wariantem jest kawa zbożowa, której smak dla wielu może być podróżą w przeszłość do domu dziadków. Dawniej bardzo popularna, później niemal zapomniana, obecnie przeżywa drugą młodość i znajduje licznych wielbicieli. Nieco oryginalniejsza jest kawa orkiszowa czy z dodatkiem cykorii. Ogromnym zaskoczeniem dla wielu może być żołędziówka, czyli kawa z prażonych żołędzi. Totalną nowością natomiast będzie kawa z topinamburu czy nasion konopi. Jedna wizyta w takim sklepie wystarczy, aby nawet doświadczony kawosz na nowo odkrył smak swojego ulubionego napoju.

Praktyczne zalety

Zwracając uwagę na prozdrowotne walory kawy w saszetkach nie należy zapominać o jej praktycznych zaletach. W przeciwieństwie do tradycyjnej odmiany, aby cieszyć się dobrym smakiem nie jest potrzebny drogi ekspres. Dzięki hermetycznemu opakowaniu na długo zachowuje świeżość. Niewielkie rozmiary sprawiają, że kilka saszetek zawsze możemy mieć przy sobie, wystarczy je wrzucić do torebki czy plecaka. Szczególnie sprawdzi się to podczas wyjazdów, na które nie trzeba będzie już pakować słoika z kawą, który zawsze groził rozbiciem. W przeciwieństwie do tradycyjnej sypanej nie pozostawia uciążliwych fusów, które zawsze bywały problemem. Wystarczy kilka dni kontaktu z kawą w saszetkach, aby docenić jej praktyczne zalety.