Coraz bardziej popularny oraz chętnie uprawiany przez młodzież- snowboard. Jest to spowodowane między innymi tym, że snowboard to dyscyplina znacznie młodsza od narciarstwa, zatem większa część osób uprawiających ten sport to ludzie młodzi. Wybierając się na zimowe ferie uwzględniając aktywny wypoczynek na snowboardzie trzeba pamiętać o najważniejszych akcesoriach oraz ubraniach, które są niezbędne podczas zjazdów na stoku. Posiadając własne akcesoria do snowboardu umożliwi Ci szybkie wejście na stok, niż w przypadku, gdy nie posiadasz sprzętu i musisz stać wiele czasów kolejce do wypożyczalni.

Gogle

To niezbędnik, który ochroni oczy przed nadmiernym promieniowaniem słońca. Umożliwi również ochronę oczu przed mrozem oraz wiatrem, który podczas szybkich zjazdów intensywnie wieje w twarz. Gogle narciarskie CEBE Striker to gogle cenionej firmy na całej świecie. Gogle narciarskie CEBE Striker M White Najbardziej aktywni snowboardziści oraz narciarze wybierają właśnie te, ze względu na ich wytrzymałość oraz niebanalny design. Poza tym genialnie chronią oczy przed promieniowaniem, dzięki specjalnie dobranym kolorom szyb. Każde z kolorów ma określoną przepuszczalność światła, dzięki czemu każdy ze sportowców dobierze gogle według własnych potrzeb.

Wygodne spodnie

Dolny ubiór powinien składać się najlepiej z kilku warstw. Obowiązkowo pod spodnie ubieramy bieliznę termoaktywną, która osłoni najbardziej wrażliwe części ciała. Drugą częścią stroju powinny być sportowe legginsy lub spodnie. Wygodne oraz rozciągające się legginsy umożliwią swobodne poruszanie się na stoku, lecz nie sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Na każdy dzień zostały stworzone spodnie o sztywnym przodzie, który hamuje chłód i odbija go niczym od ściany.

Ciepła kurtka

To najważniejszy element ubioru na planowane białe szaleństwo na stoku. Nie tylko powinna zapewniać nam stabilne ciepło, ale i dobrą cyrkulację powietrza. Odzież na snowboard powinna być jednocześnie ciepła, ale i również przepuszczalna, aby nie przegrzewać ciała podczas aktywności sportowych. Oprócz tego powinna być elastyczna. Przy każdym wykonywanym ruchu jej zadaniem jest naturalnie dopasowywać się do pozycji naszego ciała. Przód kurtki powinien być wykonany z izolującego materiału oraz ochraniającego nas przed wiatrem. Podczas wybierania ubioru ważne, aby pamiętać o szczelnych zabezpieczeniach. Pamiętajmy zatem o dodatkowym kołnierzu oraz przeróżnych ściągaczach, które nie pozwolą na przedostanie się niskiej temperatury.