Skateboarding to sport, forma sztuki, styl życia i kultura. Młodzież i dzieci jeżdżą na deskorolkach od dziesięcioleci, z czasem aktywność ta nawet stała się sportem ekstremalnym. Wszyscy jednak możemy czerpać korzyści z jazdy na deskorolce warszawa, nawet jeśli nie robimy wymyślnych trików czy nie przekraczamy rekordów prędkości.

Deskorolka warszawaJazda na deskorolce to nie tylko fajny sposób na spędzenie czasu na zewnątrz, ale jest to świetny i skuteczny pomysł na dotarcie z punktu A do punktu B. Jednak przede wszystkim – deskorolka warszawa jest dobra dla zdrowia i kondycji. Zanim jednak ruszysz na miasto upewnij się, że dysponujesz odpowiednim sprzętem do ochrony przed kontuzjami i osiągania swoich celów!

Oto najlepsze korzyści zdrowotne wynikające ze skateboardingu!

#1 Elastyczność kości

Kości muszą pozostać jak najdłużej elastyczne, a w trakcie jazdy na deskorolce warszawa można o to dbać jak w mało którym sporcie. Im bardziej napięta i nieelastyczna jest osoba, tym trudniej jest jej jeździć na desce. Stąd chcąc być coraz lepszym w jeździe, trzeba ćwiczyć umiejętności – w tym również dbać o swoją elastyczność.

#2 Trening całego ciała

W trakcie jazdy na desce:

poruszasz stopami i nogami, korzystasz z ramion, aby móc utrzymać równowagę, wykonujesz skręty ciała

Wszystkie te czynności muszą się odbywać jednocześnie, zapewniając Twojemu ciału różnorodne ruchy. Tak właśnie deskorolka warszawa w przyjemny sposób pozwala na trening całego ciała.

#3 Wytrzymałość fizyczna

Większość deskorolkarzy nie jeździ na desce przez kilka minut… Wręcz większość z nich uważa, że jest to tak przyjemne, że jeżdżą całymi godzinami, osiągając tym samym naprawdę wysoki poziom wytrzymałości fizycznej.

#4 Lepsza koordynacja

Jazda na deskorolce wymaga dużej koordynacji między Twoimi oczami, nogami, stopami i ramionami. Im więcej jeździsz, tym lepiej sobie radzisz w tej kwestii. Precyzja i koordynacja są używane przez całe życie, niezależnie od tego, czy jeździsz na desce, czy nie. Kiedy poprawisz te cechy, lepiej będziesz mógł wykonywać różnego rodzaju czynności, od jazdy przez wspinaczkę, aż po wielozadaniowość w pracy czy szkole.

#5 Spalanie kalorii

W zależności od intensywności jazdy przeciętna osoba spali od 150 do 500 kalorii na godzinę.

Podsumowanie

Zatem widać jasno i wyraźnie, że deskorolka warszawa (dostępna tutaj: https://miejskiesporty.pl/) stanowi doskonałą okazję dla każdego człowieka do poprawiania swojej kondycji i fizycznych umiejętności, a w miarę upływu czasu i dzięki praktyce i cierpliwości można uzyskać naprawdę godne podziwu rezultaty. To ostateczny argument za tym, iż jazda na desce to nie tylko zabawa dla nastolatków!