Często bywa tak, że chcielibyśmy wybrać się na rower, jednak nasze malutkie dziecko, nie jest jeszcze na tyle sprawne ruchowo, by jechać na własnym rowerku. Rozwój technologiczny przyszedł jednak z odsieczą dla pasjonatów tego sportu, a producenci akcesoriów rowerowych stworzyli szereg udogodnień, dzięki którym można na rower zabrać ze sobą małe dziecko. Producenci przyszykowali dla rodziców tylne foteliki rowerowe, specjalne przyczepki, a nawet siodełka, które mocuje się na kierownicy.

Fotelik dla dziecka

W tym artykule chcieliśmy skupić się jednak na innowacji, jaką są tylne foteliki rowerowe. Jak pewnie wielu się domyśla, tego typu siedzisko montuje się na bagażniku roweru. Jednak proszę się nie martwić, jeżeli rower nie posiada takiej części, istnieją również wersje, które mocuje się do ramy i siodełka, aczkolwiek najpopularniejszy wybór to zdecydowanie ten pierwszy wariant. Jeśli chodzi o tylne foteliki rowerowe, to zostały one wykonane z niewątpliwą dbałością o szczegóły. Producenci w głównej mierze skupiają się na bezpieczeństwie dziecka, dlatego zadbali o specjalnie wyprofilowane siedzisko, które utrzymuje kręgosłup oraz kark dziecka nieruchomo. W dodatku górna część tylnego fotelika rowerowego jest wyprofilowana tak, aby głowa w kasku idealnie się tam wpasowała. Dodatkowo tylne foteliki rowerowe wyposażone są w specjalne pasy mocowane na 3 różnych wysokościach. Pasy zapinane są na klamrę z nowatorskim mechanizmem z utrudnionym otwarciem, a wszystko po to, aby dziecko nie mogło samo wydostać się z fotelika, gdyż stwarzałoby to ryzyko groźnego wypadku. Niektórzy twierdzą, że tylne foteliki rowerowe to najlepsza opcja przewożenia najmłodszych na rowerze. Ten artykuł nie powstał po to, by wybierać liderów w tej kategorii, ale zdecydowanie musimy przyznać, że pod względem bezpieczeństwa, tylne foteliki rowerowe są na czele.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając tylne foteliki rowerowe, należy zwrócić uwagę na to, w jaki typ chcemy się wyposażyć. Będzie to zależne w głównej mierze od modelu posiadanego roweru oraz tego czy nasz dwukołowiec posiada bagażnik, czy też nie. Podczas wyboru producenta radzilibyśmy nie sugerować się ceną, a bardziej specyfikacją produktu, oraz opiniami innych użytkowników. Tylne foteliki rowerowe to doskonały sprzęt, który pomoże rodzicom z pasją do rowerów realizować ją nawet w czasie dorastania ich pociech. Takie rozwiązanie zapewni dziecku bezpieczną podróż oraz niezliczone wrażenia, które pozostaną w jego pamięci do końca życia.