Fenomenem ostatnich lat stały się trenerki, które motywują do działania tysiące widzów. Skąd bierze się tak duża popularność wszystkich vlogowych coachów? Odpowiedź jest dużo łatwiejsza niż się spodziewacie – tęsknimy za aktywnością fizyczną, a słuchanie rad i poleceń trenerki we własnym pokoju jest po prostu wygodne. Czasem jednak warto wykazać się kreatywnością i spróbować znaleźć sport, który ma szansę stać się Twoją nową pasją.

Golf

Golf jest uważany za elitarny sport dla bogatych. Głównie dlatego, że niektóre modele sprzętu potrafią osiągać zawrotne kwoty. Na szczęście, większość z nich ma zupełnie rozsądną cenę, a w razie czego kije można również wypożyczyć. To sport i rozrywka w jednym, uczy cierpliwości, precyzji i szybkiego kalkulowania. Poza tym, wymusza bezustanne przebywanie na świeżym powietrzu. Golf na pewno wycisza i uspokaja. Choć nie zbudujemy tu masy mięśniowej, to jednak nauczymy się świetnie panować nad swoim ciałem.

Jazda konna

Kolejna dyscyplina, podczas której jesteśmy aktywni, a jednocześnie odpoczywamy. Kontakt ze zwierzętami ma kojący wpływ na nasze nerwy, redukuje poziom stresu i odpręża. Konie są wykorzystywane także w hipoterapii, która pomaga osobom z upośledzeniem ruchowym. Nie trzeba być milionerem z własną stajnią - w pobliżu każdego większego miasta znajduje się ośrodek, który oferuje przejażdżki.

Sporty wodne

Nie mamy tu na myśli intensywnych treningów pływackich, ale np. kajakarstwo.  Pływanie po jeziorze i spływy kajakowe pomogą utrzymać dobrą sylwetkę, wyćwiczą ramiona, poprawią kondycję. Pływanie na rozległych jeziorach, rzekach i obserwowanie otaczającej natury z pewnością zrelaksuje odpręży.

Nordic Walking

Ten sport został spopularyzowany dość niedawno. Nordic Walking to szybki marsz przy pomocy kijków zaprojektowanych tak, aby odciążać kręgosłup w trakcie chodzenia. Sport można uprawiać wszędzie, najlepsze dla naszych zmysłów są zdecydowanie tereny leśne. Kijki nie są drogie, a korzyści z kontaktu z naturą – bezcenne.