Nie ważne na jaki trening się decydujemy, zawsze musimy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu ubrań do wykonywanych ćwiczeń na zajęciach. Joga z pozoru może wydawać się na mało intensywnym treningiem – a jest wręcz przeciwnie. Osoba, która wybiera się na swoje pierwsze zajęcia jogi, już na drugi dzień może poznać prawdziwe jej oblicze. Podczas rozciągania mięśni nie tylko zwiększymy ich siłę oraz elastyczność, ale również pobudzimy ciało do intensywnego spalania tkanki tłuszczowej. Z tego względu joga w sam raz sprawdza się podczas odchudzania. Jak zatem ubrać się do zajęć jogi, aby podczas grupowych zajęć na sali czuć się komfortowo oraz bezpiecznie?

Jakie ubranie na jogę?

Z tego względu, że na jodzie cały czas wyginamy całe ciało, strój musi być szczególnie dobrany. Ważne jest przede wszystkim, aby materiał nie krępował ruchów oraz nie ocierał się o naszą skórę podczas mocniejszych skrętów czy też skłonów. Z tego względu polecamy bardzo delikatne tkaniny, zwłaszcza ubrania, które w większości będą wykonane z bawełny. Do tego joga jest na tyle intensywnym treningiem i między innymi dlatego powinniśmy wybierać ubrania przewiewne, które pozwolą ciału swobodnie oddychać. Jeśli lubisz swoje kształty, polecamy przylegający strój, który nie będzie zahaczać się oraz przeszkadzać przy poprawnym wykonaniu ruchu. Jeśli chcesz zakryć ciałko tu i ówdzie, luźniejsze spodnie oraz koszulka również będą odpowiednim strojem na jogę. W jakie zatem podstawowe elementy stroju powinniśmy zainwestować wybierając się swoje na pierwsze zajęcia?

Stanik sportowy

Sprawdzi się o wiele lepiej niż tradycyjny biustonosz z niewygodnymi fiszbinami. Podczas skomplikowanych pozycji biust będzie stale utrzymywać się w niezmienionej pozycji, przez co w pełni będziesz mogła skupić się na wykonaniu określonych ćwiczeń. Przy wyborze tego typu stanika polecamy wybierać przylegające modele. Biustonosze sportowe są wykonane z przyjemnych materiałów, co więcej w sklepach znajdziesz modele, które zapewnią Ci stały przepływ powietrza.

skarpety sportoweSkarpety do jogi

Ćwiczenia są zazwyczaj wykonywane na bosaka, ale jeśli twierdzisz, że jest to niezbyt higieniczne zawsze możesz zdecydować się na specjalne skarpety sportowe. Do jogi zakupić można specjalne skarpetki antypoślizgowe, które nie pozwolą na niekontrolowany ruch, mimo tego, że cały czas znajdujemy się na macie. Skarpety sportowe do jogi dadzą Ci większą kontrolę oraz zmniejszą ryzyko poślizgnięcia. W sklepie znajdziesz modele skarpet z wyciętymi palcami lub w tradycyjnej formie ze specjalnym materiałem antypoślizgowym. Skarpety sportowe kupisz m.in. na stronie https://www.wola.pl/damskie/skarpetki-sportowe/.